Finans ve Sigorta


Global veri, sürekli bilgi

Planet’in eşsiz küresel günlük veri seti, finansal hizmetler ve sigorta şirketlerinin piyasa fırsatlarını ve iş riskini daha hızlı bir şekilde belirlemelerini sağlar.


Hedge Fonları, Varlık Yöneticileri, Özel Sermaye

Küresel, yüksek kadanslı görüntüler ve analitikle pazarı öngörün ve daha iyi yatırım kararları alın.


1 Mayıs 2017, 1 Eylül 2017 ve 19 Eylül 2017 arasındaki bir karşılaştırma Harvey Kasırgası sel taşkınlarının benzin üretimini durduran Motiva Rafinerisi, TX üzerindeki etkisini göstermektedir.


5 Mart 2020 ile 29 Mart 2020 arasındaki bir karşılaştırma, korona virüs kısıtlamalarının ticari hava yolculuğu üzerindeki etkisini göstermektedir. Hava yolculuğuna olan talep azaldıkça, Güney Kaliforniya Lojistik Hava Alanında ticari uçakların depolanması talepleri arttı.


2020’de tamamlandığında, Prospero Solar projesi, Andrews, Teksas yakınlarındaki 4.600 dönümlük alanı kapsayacak ve 379 megavat güç üretebilecek. Bu görüntüler siteyi inşaat başlamadan önce ve 6 Nisan 2020’de ve 2 Nisan 2020’de göstermektedir. Planet’in sık uydu verileri, dünya çapında büyük altyapı projelerinin neredeyse sürekli izlenmesine olanak tanır.


Sigorta

Mevcut aktüeryal verilerinizi artırın ve fiyatlandırma modellerinizi beslemek, talepleri doğrulamak ve yeni pazarlara girme fırsatlarını belirlemek için günlük görüntüleme ve geçmiş görüntülerden yararlanın. Yüksek kadans, yüksek çözünürlüklü görüntü ve analitik ile talepleri gerçek zamanlı olarak anlayın.


İnsan hayatını ve özelliklerini proaktif bir şekilde korumak için doğru sel haritalaması.Zamanla bitkisel sağlığın kesin bilimsel ölçümleri ile tarladaki ekonomik etkiyi anlayın – Bu harita 1 Eylül – 25 Kasım 2019 tarihleri arasında Sacramento Nehri Deltası’nda bitki sağlığı gösterir.


Sürdürülebilir Finansman ve Etkili Yatırımı

Günlük yeniden ziyaret ve küresel kapsam, yatırım firmalarının çevresel riskleri değerlendirip yöneterek daha sürdürülebilir sonuçlara yönelik özel finansman ve egemen fonlar kullanmalarını sağlar.Varlıkları izleyin ve çevresel riski ölçün. Cobriza bakır madeni, 20 Temmuz 2019’da aşağı akan nehrin kirlenmesine yol açan kuyruklama hatası yaşadı.