ŞEHİRLER VE ALTYAPI ÇALIŞMALARI İÇİN MAPİLLARY


Varlık Envanterleri

Uzak denetim yöntemleri ile ve otomatik özellik çıkarma ile verileri güncel tutarak sokak düzeyinde envanterler yönetebilir.

Sokak görüntülerinde yaygın olarak görülen 40’tan fazla nesne türü(en yaygınları trafik işareti, logar kapağı, menholler, aydınlatma ve elektrik direkleri, billboard, tabela, çöp koteynerleri ve diğerleri) ve ayrıntılı trafik işareti envanteri için 100 ülkeden 1.500’den fazla trafik işareti Mapillary platformu tarafından deskteklenmektedir.


Yol ve Cadde bakım Çalışmaları

Sokaklar ve yollar hakkında en güncel bilgiler görsellerden temin edilebilir. Bu sayede sokaklara ait güncel bilgilerle yönetimde doğru kararlar verilir. Bu veriler araçlarda ve uygulamalarda kullanılabilir hale getirilerek tasarım planlama çalışmaları daha doğru yapılır.

Yol ve yol kenarı envanterleri yapmak, altyapı oluşturma ve bakım ihtiyacını belirlemek ve planlama çalışmalarını desteklemek için bordür ve tretuvar çalışmaları sokak bilinerek yapılır. 


Altyapı ve Şehir Planlama

Çözümlerimiz, sokak düzeyinde görüntülemeyi, planlama için bir veri kaynağı olarak kullanarak kentsel mobilite, erişilebilirlik ve son kilometre ilişkilerini geliştirmeyi sağlar. Yolların, sokakların, kaldırımların ve binaların yapım süreçlerinde yeni görüntüler yakalar, böylece bu süreci daha kolay belgeleyebilir ve insaat sürecini izlemeye olanak sağlar.


Mülkiyet ve Arazi Kullanım Araştırmaları

Mülkiyet değerleme, sigorta değerleme ve arazi kullanım değerlemerinde yardımcı olan sanal site ziyaretleriyle zaman kazanın.

Uzmanlarınızın tekrarlanan site ziyaretlerine harcadıkları zamanı azaltmak için Mapillary veritabanındaki mevcut görüntüleri kullanılır veya kendi görüntülerinizi yakalayabilirsiniz.


Açık Veri

Sokak düzeyinde görüntülerinizi herkesin kullanımına sunmak için Mapillary platformunda yayınlanabilir. Açık veri sistemi ile vatandaşların genel verilere ve bilgilere kolayca erişebilmelerini sağlar.  Aynı zamanda kuruluşların kalkınmalarını ve yenilikleri artırmak için paylaşılan görüntülerden faydalanabilir.

Bu içerik Mapillary’e ait https://www.mapillary.com/geospatial linkinde ki içeriklerden derlenmiştir.