Tarım için Uydu Görüntüsü Çözümleri


TARIM İÇİN GÖRÜNTÜ İZLEME

Tarım sektörüne yönelik çözümlerimizle, mevsimsel değişimlerde hasat ve bitki örtüsündeki değişiklikleri önceden tespit ederek, tarımsal faaliyetleri daha karlı ve sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlamaktayız.  

Planet uyduları , Küresel tarım bölgelerinde geniş ve dağıtılmış alan kapsamında görüntüler sağlar. Bu görüntüler ile bitki sağlını takip edebilmekteyiz.

Alan düzeyinde ayrıntı sağlamak için platformumuz üzerinden kolayca erişilebilen 3-5 metre çözünürlükte görüntü akışı ile hassas tarım yönetimine olanak tanınır. Ayrıca 50 cm çözünürlükte günlük yeniden ziyaret oranları ile gün içerisinde ortalama 12 görüntülemenin gerçekleştiği güncel görüntülere erişebiliyoruz.

Planet platformu ve API’lar aracılığıyla hem görüntülere kolayca erişim  hem de görüntülerin uygulamalara kusursuz entegrasyonunu sağlayabiliyoruz. Aynı zamanda satış anlaşması yapıldıktan sonraki 48 saat içinde veriye hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Kapsamlı Arşiv özelliği ile 2009 yılına dayanan görüntülere erişerek, yıllar içerisindeki değişimi yakalayabilmenize ve verimlilik kıyaslaması yapmanıza imkan tanıyoruz.


TARIM ALANLARININ ANALİZ EDİLEREK ANORMALLİKLERİN TESPİTİ

Sürekli görüntüleme ile, tarım ürünlerinde ki eğilimlerin ve sorunların erkenden tanımlanmasını ve mahsul takibinin gerçek zamanlı olarak izlenmesini sağlıyoruz.

Sunduğumuz çözümlerler ile; Yoğun bitki örtüsü analizi ve canlılık uyarısı ile tarla içi varyasyonlar tespit edilir. Tarla düzeyinde elde edilen veriler ile mahsul sağlığındaki değişikliklerin hızlı bir şekilde kontrolü sağlanır.

Arşivlenen 10 yıllık görüntülerle ürün verimliliğinin, alan içerisindeki değişimini tespit etmekteyiz. Yıllara göre kıyaslama yapma imkanı sağlamakta ve planlama uygulamalarının geliştirilmesine yardımcı olmaktayız.